Mamy laureatkę Olimpiady Języka Niemieckiego

Dzielimy się radosną informacją, że nasza uczennica LAURA SZAFARCZYK z klasy 3 BM została laureatką 42 Olimpiady Języka Niemieckiego. Zmagania finałowe odbywały się w dniach 29 – 30 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu, gdzie mieści się Komitet Główny Olimpiady. Warto tu wspomnieć, że do olimpiady w pierwszych etapach przystąpiło prawie 20 000 uczniów z całej Polski.

W Poznaniu Laura znalazła się w gronie 83 finalistów, którzy zmierzyli się w części pisemnej z interpretacją tekstu, z kolei w części ustnej musieli wykazać się wiedzą z historii krajów niemieckojęzycznych od roku 1933, wiedzą z kulturoznawstwa oraz literatury (trzeba było znać siedem wybitnych dzieł znanych niemieckich twórców, m.in. Geothego, Manna czy Grassa). Sprawdzana była również umiejętność posługiwania się językiem w sytuacjach codziennych i oficjalnych. Zmagania ustne podzielone były na trzy komisje, przez które Laura przeszła brawurowo. Żeby zostać laureatem trzeba było uzyskać co najmniej 85% punktów w obu częściach olimpiady. Nasza maturzystka została laureatką 5. miejsca i znalazła się w gronie 20 laureatów tej prestiżowej olimpiady.

Oto wrażenia Laury na gorąco po konkursie:

„Koniec końców się udało! Chyba lepiej nie potrafię podsumować tej olimpiady: praca i trud, jakie włożyłam w przygotowanie, ostatecznie zakończyły się sukcesem. Sukces zawdzięczam także ogromnej pomocy Pani Sybilli Weledy-Krężlewskiej, bez której nie byłabym w stanie poradzić sobie z przygotowaniem wszystkich zagadnień. Myślę, że mogę polecić każdemu tego typu konkursy, bo niesamowicie poszerzają horyzonty, ale także pozytywnie wpływają na kształtowanie osobowości człowieka.”

Laureatce serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z niej bardzo dumni. Jej sukces przełoży się na uzyskanie 100% punktów z matury z języka niemieckiego na poziomie dwujęzycznym. Brawo!

Gratulujemy również opiekunce naukowej pani Sybilli Weledzie-Krężlewskiej, która przygotowała Laurę do olimpiady.

Archiwa
%d bloggers like this: