Matematycy na wycieczce w Krakowie

Rano 7. lutego 2019 r. Klasa III M udała się z Panem Krystianem Łyczkiem na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w nowoczesnym Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie Koło Matematyki przedstawiło nam uniwersytet i życie studenckie matematyków.

Po krótkim oprowadzeniu po wydziale mieliśmy okazję zwiedzić zabytkową aulę Collegium Novum, w której dowiedzieliśmy się więcej o rekrutacji na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wieczorem nastąpił główny punkt wycieczki – spektakl oparty na powieści Umberto Eco w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. „Imię róży” to historia kryminalna o morderstwach, filozofii, zabronionej miłości i tajemnicach średniowiecznego opactwa Benedyktynów. Byliśmy zaskoczeni profesjonalną organizacją spektaklu, a występujące w nim kontrowersyjne sceny wywarły na nas duże wrażenie.

Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu pełnego nowych doświadczeń.

Archiwa
%d bloggers like this: