Matematyka Bez Granic

W dniu 7 marca 2017 roku uczniowie klas trzecich Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi wzięli udział w finale Międzynarodowego Konkursu “Matematyka Bez Granic”.
W rozwiązywaniu zadań uczestniczyły całe klasy, pracując w odpowiednio dobranych grupach. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań, spośród których pierwsze było podane w języku obcym (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim). Należało je przetłumaczyć, rozwiązać i rozwiązanie podać w wybranym języku.
Etap finałowy tego konkursu odbywa się w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata.
Udział w konkursie był dla naszych gimnazjalistów nie tylko sprawdzianem wiedzy z zakresu matematyki, ale przede wszystkim z umiejętności pracy w zespole. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym znakomicie. Teraz czekamy z niecierpliwością na efekty ich pracy.
Obrazy newsów: mat_bez_granic_8.jpg
Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku.

 

Archiwa
%d bloggers like this: