Matematyka bez granic

 

 

 

23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 w Rybniku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród laureatom konkursu „Matematyka bez granic”.

Jest to międzynarodowy konkurs, mający na celu zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, matematyką i językami obcymi.

Warunkiem uczestnictwa w tym konkursie jest udział całej klasy. Konkurs rozwija twórczą aktywność uczniów i umiejętność pracy w zespole. Organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne.

W tym roku w całej Polsce do konkursu przystąpiło 297 klas gimnazjalnych (43 klasy na śląsku, z czego 12 w regionie zachodnio-śląskim). Uczniowie klasy 3G2 zdobyli w tym konkursie I miejsce regionie zachodnio-śląskim, II w województwie śląskim i IX w Polsce.  

To naprawdę duży sukces naszych gimnazjalistów. Serdecznie gratulujemy.

Archiwa
%d bloggers like this: