“Matematyka, Temida, 1 LO” czyli kolejne “Spotkanie z Absolwentem”

Kolejnym absolwentem 1 LO w Raciborzu, który spotkał się z uczniami 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w poniedziałek 16 kwietnia był sędzia Jacek Lewicki, Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu. Temat przewodni spotkania brzmiał: “…sed lex” (…ale prawo) i głównie na tych zagadnieniach, ważności prawa w życiu osobistym i społecznym, korzyściach wynikających z jego przestrzegania, skupił się zaproszony Gość. Omówił również z młodzieżą kilka ciekawych kazusów, przypadków zdarzeń i możliwości ich interpretacji prawnych oraz ewentualnych wyroków. Było to bardzo ciekawe, pokazało również, z jakimi dylematami i problemami musi mierzyć się sędzia wydający wyrok. Pan Lewicki wspominał również swoje lata spędzone w szkole, a młodzież klas humanistycznych z zazdrością odnotowała informację, że w tamtym czasie matura z matematyki w klasach humanistycznych nie była obowiązkowa! Umówiono się także na kolejne spotkanie, w mniejszym gronie, na zajęcia warsztatowe. Organizatorem spotkania z cyklu “Spotkanie z Absolwentem” był nauczyciel historii i WOS-u pan Krystian Łyczek. Autorką zdjęć jest Zuzanna Walesiewicz, uczennica klasy III LP.

Archiwa
%d bloggers like this: