MIĘDZY SŁOWEM A OBRAZEM, czyli wystawa fotografii uczniów i absolwentów raciborskiego “PLASTYKA” w Opavie

Dzięki wieloletniej współpracy w zakresie upowszechniania kultury i sztuki oraz wymiany doświadczeń transgranicznych – w okresie od 1-28 listopada 2019 – Knihovna Petra Bezruce w Opavie prezentuje wybrane prace fotograficzne autorstwa uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Sztuk Plastycznych w ZSO1. Wielkoformatowe fotografie, inspirowane malarstwem portretowym, zagadnieniami formy estetycznej oraz problematyką społeczną w ujęciu symbolicznym, stanowią ekspozycję zatytułowaną “Między słowem a obrazem”. Całość tworzą sekwencje wybranych projektów fotograficznych realizowanych w pracowni fotografii pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Aktualna wystawa zrealizowana została w ramach cyklu “Mistrz i uczniowie”, a jej celem jest promocja działalności artystycznej młodych adeptów sztuki fotografowania. Zainstalowana w sąsiedztwie Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, stanowi żywą wizytówkę działalności raciborskiego Liceum Sztuk Plastycznych.
Autorami prac są absolwenci: Anna Kłos, Agnieszka [Widenka] Orlik, Jolanta Lamla, Klaudia Kordek, Katarzyna Słowiak, Sabina Czekała, Wojciech Chrubasik, Dorota Maciaszek, Oliwia Szymkiewicz i Julia Urbańczyk oraz aktualni uczniowie: Szymon Mucha, Paulina Szramowska, Victoria Malcharek, Emilia Krawczyńska, Julia Łubik, Paulina Habrom, Michalina Żebrowska, Julia Nowosielska i Patrycja Parys.
Załączona dokumentacja fotograficzna ilustruje urok miejsca ekspozycji podczas montażu. Autorką zdjęć jest pani Gabriela Habrom-Rokosz.

Archiwa
%d bloggers like this: