Miejskie zawody piłki ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych

5 marca 2018 r. męska reprezentacja szczypiornistów z ZSO Nr 1 wzięła udział w rozgrywkach szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej. Uczniowie z czterech raciborskich szkół walczyli w sali Arena. Do turnieju przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły: CKZiU Nr 1, CKZiU Nr 2, ZSOMS i ZSO Nr 1. Turniej został rozegrany systemem pucharowym, tzn. w dwóch pierwszych meczach pary dobrano losowo a następnie przegrani z tego etapu walczyli o III miejsce, zwycięzcy o miejsce I. Nasi chłopcy w losowaniu natrafili na najsilniejszą drużynę z CKUiZ Nr 1. Ten mecz zakończył się wynikiem 11 : 6. Zgodnie z ustalonym systemem mogliśmy walczyć jedynie o III miejsce. Naszym meczowym przeciwnikiem była drużyna z ZSOMS. Tę szansę nasi “twardziele” wykorzystali znakomicie, kończąc mecz  wynikiem 14 : 7 i ostatecznie zdobywając III miejsce. Gratulujemy!

Skład naszego zespołu: Michał Thym kpt, Marek Cyganek, Kamil Janko, Damian Swolana, Denis Sobik, Wojtek Rybiński, Tomek Tiebler, Oskar Szkurłat. Opiekun zespołu: Anna Leśniak – Stęc.

Końcowa klasyfikacja miejskich rozgrywek w piłce ręcznej chłopców:

I miejsce – CKZiU Nr 1

II miejsce – CKZiU Nr 2

III miejsce – ZSO Nr 1

IV miejsce – ZSOMS

Archiwa
%d bloggers like this: