Mistrzynie powiatu w piłce nożnej

W poniedziałek, 15 października, na „Orliku” CKZiU nr 1 w Raciborzu, zakończono rozgrywki o mistrzostwo powiatu w piłce nożnej dziewcząt.

W turnieju dziewcząt, świetnie zaprezentowały się nasze piłkarki. W pierwszym meczu pokonały one rywalki z II LO 5:1. Zwycięstwo zapewniło im awans do półfinału imprezy. W meczu półfinałowym, nasze dziewczyny okazały się jeszcze mniej pobłażliwe dla przeciwniczek, wygrywając z reprezentacją Ekonomika 8:0.

Finał turnieju był pojedynkiem dwóch zespołów, które zdecydowanie wygrały swoje mecze grupowe. Zapowiadał się bardzo wyrównany i zacięty mecz, jednak w tym dniu, poza słońcem, na boisku zabłysnęły jeszcze dziewczyny z ZSO nr 1. Po bardzo dobrej grze zwyciężyły 6:0 drużynę CKZiU nr 1.

Mistrzynie Powiatu Raciborskiego będą reprezentowały Racibórz na zawodach wojewódzkich wiosną przyszłego roku.

Jest to pierwszy tytuł mistrzowski wywalczony przez nasze piłkarki.

Poza grającymi dziewczynami, duży wkład w końcowy sukces zespołu wniosła Aleksandra Schmidt, która po poważnej kontuzji kolana nie mogła zagrać z koleżankami, ale całym sercem wspierała je od pierwszej do ostatniej minuty turnieju.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom tak wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów!

Skład zespołu: Izabela Jarzombek, Marta Pietrzkiewicz, Kaja Sipel, Paulina Herzog, Julia Jacek, Milena Tarnawska, Karolina Giet, Julia Ignacy, Sandra Jokel, Sandra Poznańska, Klara Gotzmann, Zofia Wróbel i Paulina Nosol.

Serdecznie dziękujemy naszym fotoreporterkom Michalinie Żebrowskiej i Oliwii Morawiec za świetne zdjęcia.

Archiwa
%d bloggers like this: