Młodzi czytelnicy "Mikołajka" zmierzyli sińę w konkursie

W dniu 1.12.2016 r. odbył sińę imieninowy konkurs mikołajkowy poświńęcony Petit Nicolas René Gościnnego i Jean-Jacques Sempé. II edycja konkursu została skierowana do uczniów klas III raciborskich szkół podstawowych.
Zwycińęzcą konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Kolejne miejsca przypadły zespołom ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz nr 18 w Raciborzu.

 

W dniu 1.12.2016 r. odbył sińę imieninowy konkurs mikołajkowy poświńęcony Petit Nicolas René Gościnnego i Jean-Jacques Sempé. II edycja konkursu została skierowana do uczniów klas III raciborskich szkół podstawowych.
Zwycińęzcą konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Kolejne miejsca przypadły zespołom ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz nr 18 w Raciborzu.

Trzecioklasiści, w dwuosobowych drużynach, odpowiadali na pytania nie tylko ze znajomości całej serii o Mikołajku, ale również z ekranizacji filmowych poświńęconych temu bohaterowi i jego paczce. Wśród zadań pojawiły sińę także æwiczenia trudniejsze, nawiązujące do wersji francuskojńęzycznej Mikołajka.

Zwycińęskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Instytut Francuski i Ambasadńę Francji w Polsce oraz Polskie Stowarzyszenie Europa Jńęzyków i Kultur.

Dzińękujemy gimnazjalistkom: Oliwii Chrubasz i Julii Pleszewskiej za prowadzenie konkursu oraz Natalii Wołek za wykonanie zdjńęæLaughing

I miejsce – drużyna SP nr 1

II miejsce – drużyna SP nr 4

III miejsce – drużyna SP nr 18

Archiwa
%d bloggers like this: