#Murem za Owsiakiem

W ubiegłą środę z inicjatywy polonistki Joanny Kurek każdy, kto chciał wyrazić poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podziękowanie dla Jurka Owsiaka, pojawił się na dużej przerwie w auli, by wspólnie uwiecznić ten istotny moment. Przyszli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dyrekcja. Uczestnicy tego przedsięwzięcia ubrani byli na czerwono, przynieśli balony i inne gadżety. Wszyscy ci, którzy nie lubią czerwieni lub nie znaleźli w szafie tego koloru, zostali przygarnięci przez zdecydowaną większość. Do akcji włączył się SU i pani Marzena  Niżborska. Wielu nauczycieli oferowało swoją pomoc (p. J. Kazimierczak przygotowała plakaty, pani A. Strojny aulę). Piękne zdjęcia wykonała pani G. Rokosz oraz przesympatyczne uczennice z klasy II LP (Emilia Krawczyńska, Julia Łubik, Oliwia Morawiec i Victoria Malcharek). Z inicjatywy SU w tym samym dniu uczniowie przenieśli się na plac przed szkołą, by utworzyć kształt serca. Połączyło nas to, co nadaje wartość naszemu życiu – pomaganie innym. Orkiestra gra, by czynić dobro i zarażać nim innych. Jak widać, nas „zarażonych” jest więcej. Oby tak zostało „do końca świata i o jeden dzień dłużej”!

JGK

Archiwa
%d bloggers like this: