Muzealne dyskusje o sztuce starożytnego Egiptu

Uczniowie klasy 1 Liceum Plastycznego wybrali się na interesującą lekcję historii sztuki do Muzeum w Raciborzu. Tym razem tematem była sztuka starożytnego Egiptu. Po raz kolejny lekcję przeprowadziła absolwentka 1 LO i olimpijka, Agnieszka Dziki. Uczniowie z pasją słuchali ciekawostek na temat zwyczajów w starożytnym Egipcie, nie zabrakło również dyskusji o najnowszych odkryciach i sensacyjnej hipotezie o pokrewieństwie raciborskiej mumii z mumią znajdującą się w paryskim Luwrze. To kolejna nietypowa i ciekawa lekcja historii sztuki w naszej szkole, bo w raciborskim Plastyku o sztuce uczymy się nie tylko na podstawie reprodukcji, ale przede wszystkim poprzez kontakt z dziełami sztuki i zabytkami!