My też zbieramy okulary dla Afryki

Nasza szkoła włączyła się w III Ogólnopolską Zbiórkę Używanych Okularów „Okulary Dla Afryki”. Zbiórka jest organizowana przez Fundację Okuliści dla Afryki. Zbiórka w naszej szkole odbędzie się w terminie od 10.09.2019 do 26.09.2019 r. Osobą odpowiadającą za zbiórkę jest pani pedagog Ewa Teodorowicz-Tomaszek. Okulary można przynosić do gabinetu 202.

W szufladzie, w kredensie,

a może pod łóżkiem?

A gdzie ty schowałeś

swoje stare okulary?

Przynieś je do nas!

Daj im drugie życie!”

Podczas misji, które organizuje Fundacja Okuliści dla Afryki w krajach kontynentu afrykańskiego lekarze okuliści badają wzrok osobom, które nie mają możliwości takiego badania na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty, ewentualnie leków i okularów. Większości osób po prostu na to nie stać.

Dlatego! Kilka razy w roku wolontariusze wyruszają z Mobilną Kliniką w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać…

Na misji przede wszystkim przepisują leki i okulary. Te pierwsze – przekazują im firmy farmaceutyczne w postaci darowizn. Te drugie – otrzymują od Nas!!! Do tej pory udało się zebrać ponad 35 tysięcy okularów korekcyjnych!!! Przyłącz się i pomóż pobić ten rekord!!!

Co zbieramy?

SPRAWNE I KOMPLETNE okulary przeciwsłoneczne i okulary korekcyjne.

Jak przygotować okulary?

Najpierw sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.

WYCZYSZCZONE – Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.

O akcji można przeczytać tutaj: http://okuliscidlaafryki.pl/zbiorka-okularow/

Archiwa
%d bloggers like this: