Nasi uczniowie znów dostrzeżeni w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym

W dniu 26 lutego 2020 roku Komisja Diecezjalna przeprowadziła etap finałowy Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2020. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Św. Jan Paweł II – pasterz i przyjaciel młodych”. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku konkurs cieszył się ogromną popularnością.

Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do Wydziału Katechetycznego wpłynęły 484 prac, w tym 481 prac plastycznych oraz 3 fotografie.

Zasadnicze kryteria, którymi kierowało się jury przy ocenie prac, to zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, pomysłowość w podejściu do tematu, walory artystyczne i estetyczne, a także rodzaj zastosowanej techniki. Diecezjalna Komisja Konkursowa przyznała 12 nagród i 18 wyróżnień. Ze względu na specyfikę zastosowanej techniki Komisja przyznała dodatkowo 5 wyróżnień specjalnych.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym. Uczennica Jessica  Ratyński z klasy I M zajęła II miejsce, a Angelika Krzykała (klasa IV LP) otrzymała wyróżnienie. Opiekunami uczennic byli p. Wiesława Kręć i ks. Andrzej Glinka.

Wszystkim uczestnikom Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2020 składamy gorące podziękowania za trud włożony w wykonanie prac plastycznych i fotografii, a także życzymy dalszego rozwoju talentu artystycznego. W sposób szczególny gratulujemy uczniom nagrodzonym i wyróżnionym.

Niestety uroczysta czerwcu gala nie mogła się odbyć, jednak organizatorzy postarali się o wirtualną prezentację najlepszych dokonań uczestników konkursu. Poniżej link z prezentacją wszystkich nagrodzonych prac:

https://youtu.be/pTQ14b6Ji8Q

Opr. p. W. Kręć, ks. A. Glinka

(zdjęcie: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/artystyczny)

Archiwa
%d bloggers like this: