Nasze koszykarki najlepsze

Dziś, Pierwszego Dnia Wiosny zamiast w szkole, nasze gimnazjalistki spędziły czas w sali sportowej Arena, gdyż drugi dzień z rzędu trwały zawody dziewcząt – powiatowe rozgrywki koszykówki szkół podstawowych – grupa starsza (tak kwalifikuje się naszych gimnazjalistów). Pierwszego dnia rozgrywek do współzawodnictwa sportowego przystąpiło sześć szkół naszego powiatu. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Dziś cztery zespoły walczyły o tytuł mistrzowski system pucharowym. Wszystkie zespoły rozegrały po dwa mecze. Po bardzo wymagających meczach nasze młodziutkie koszykarki wygrywając oba bardzo trudne spotkania zdobyły I miejsce! To już historyczne, ostatnie rozgrywki gimnazjalistów. Nasze gimnazjalistki zdobyty puchar wraz z urodzinowymi życzeniami przekazały dzisiejszej jubilatce, kiedyś także koszykarce, pani dyrektor Marzenie Kacprowicz.

Nasza zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Zuzanna Holauer, Zuzanna Niżborska, Wiktoria Jacków, Zuzanna Kowalska, Julia Jędrzejowska, Wiktoria Zub, Marta Burszyk, Julia Rudnicka, Zuzanna Krzemień, Julia Gorgoń i Ada Malcharczyk. Trenerem zespołu jest Anna Leśniak-Stęc. Wszystkim dziewczętom  gratulujemy sukcesu!

https://www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/72489-miejskie-finaly-koszykowki-dziewczat-w-arenie-rafako

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi

II miejsce SP nr 8

III miejsce Sp nr 4

IV miejsce ZSP Markowice

 

Archiwa
%d bloggers like this: