Nasze koszykarki ponownie w akcji

7 maja nasze dziewczęta wzięły udział w koszykarskim turnieju, tym razem w pomniejszonych składach: koszykówce 3 x 3 (drużyny  tworzyły 4 zawodniczki). Nasze liceum reprezentowały dwie drużyny, które nadały sobie osobliwe nazwy ;). Turniej rozegrano systemem “każdy z każdym”. Po wyczerpujących spotkaniach rozegranych w upale ostatecznie drużyna “Pink Girls” zdobyła III miejsce ( Ania Wlaszek, Klaudia Czaderna, Martyna Michalewicz, Natalia Karasiewicz). Zespół “BC-Team” zajął II miejsce. Po bardzo wyrównanym meczu “Atomówki” z “Ekonomika” objęły prowadzenie. W ostatniej sekundzie meczu Zuzia trafiła “za dwa” (w tym wydaniu koszykówki celne rzuty są punktowane za 1 a te z daleka za 2 punkty) i ostatecznie… przegrałyśmy 1 małym punktem. Skład wicemistrzowskiej drużyny: Zuzanna Stęc, Karolina Zimnicka, Dominika Stawarz, Ola Schmidt. Nasza zawodniczka Karolina Zimnicka otrzymała statuetkę dla Najsympatyczniejszej Zawodniczki. Trenerem drużyny jest Anna Leśniak-Stęc. Brawo dziewczyny!

Ponieważ ta forma koszykówki stała się bardzo popularna, podobny turniej zostanie zorganizowany dla miłośniczek koszykówki na boisku naszej szkoły. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Informacje u p. Leśniak.

https://sport.nowiny.pl/sport/140084-atomowki-wygraly-turniej-streetballa-zdjecia.html?display=Feedback

Archiwa
%d bloggers like this: