Natalia Ficoń finalistką 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

Natalia Ficoń została finalistką w Olimpiadzie z Języka Niemieckiego

W dniach 23-25 marca w Poznaniu odbyły się eliminacje (pisemne i ustne) do finału 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

24 marca na posiedzeniu Komitet Główny wraz z Komisją Egzaminacyjną wyłonił 19 laureatów 41. OJN spośród 85 uczestników z całej Polski. Zakończenie Finału Olimpiady odbyło się w niedzielę 25 marca. Na liście finalistów znalazła się uczennica naszego liceum– Natalia Ficoń –  z klasy 3BC.

Natalia z sukcesem przeszła test pisemny oraz część ustną. Na tym etapie nie wystarczy płynnie mówić w języku niemieckim, należy przygotować trzy pozycje z literatury do 1945 roku, cztery pozycje z literatury po 1945 roku oraz posiadać wiadomości z zakresu kulturoznawstwa, historii (od 1933 roku), geografii, polityki i zjawisk kulturowych, wiadomości o bieżącym życiu społeczno-politycznym krajów niemieckiego obszaru językowego.

Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród i dyplomów odbyło się z udziałem wielu Gości Honorowych: Ursula Elbers, konsul Niemiec we Wrocławiu, Christoph Mohr, Instytut Goethego w Warszawie, Maximilian Weiss, przedstawiciel DAAD w Bonn, Agnieszka Schmid, przedstawicielka Prezydenta Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Michał Tomiczek, sekretarz d/s kultury w konsulacie Niemiec we Wrocławiu, Jean-Pierre Schneuwly, członek honorowy Komitetu Głównego, Prof. dr hab. Beata Mikołajczyk, Prodziekan Wydziału Neofilologii UAM, Prof. dr hab. Hubert Orłowski, Rektor WSJO w Poznaniu, który prowadził uroczystą galę wraz z Organizatorem Olimpiady Języka Niemieckiego panem Piotrem Jankowiakiem.

 

Archiwa
%d bloggers like this: