Nawet Messi by zaniemówił, czyli piłkarki nożne ZSO nr 1 w akcji

W piątek 15 marca, Arena Rafako stała się miejscem spotkania szkolnych reprezentacji piłkarskich. Okazją do tego był rozgrywany już po raz piętnasty, Makroregionalny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Do zmagań przystąpiło 11 szkół z Raciborza, Rybnika, Głubczyc i Kietrza. Zespoły podzielono na cztery grupy eliminacyjne, z których do następnej fazy turnieju, miały awansować dwa najlepsze zespoły. Nasze piłkarki trafiły do grupy z reprezentacjami: ZSOMS i Liceum z Głubczyc (ubiegłoroczny triumfator). Ze względu na dużą ilość spotkań, mecze trwały po 8 minut.

W pierwszym, bardzo nerwowym meczu, nasze piłkarki zremisowały z ekipą ZSOMS 0:0. Kluczem do wyjścia z grupy był mecz z Liceum z Głubczyc. Okazało się, że piłkarki ZSO nr 1 zagrały o wiele lepszy mecz, a ich waleczność przyniosła zwycięstwo 1:0. Także rywalki z ZSOMS wygrały z Głubczycami, więc o kolejności wyjścia z grupy zadecydowały rzuty karne.

Trzy nasze dziewczyny strzeliły rzuty karne, a o zwycięstwie zadecydował strzał obroniony przez naszą bramkarkę Sandrę Jokel.

Jako zwycięzca grupy, trafiliśmy na reprezentację II LO i po dobrym meczu wygraliśmy 1:0.

Kolejnym przeciwnikiem był ZSM Głubczyce. Przeciwnik okazał się bardzo trudny. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. O wejściu do finału turnieju decydowały ponownie rzuty karne.

Na szczęście naszej bramki broniła Sandra, który wyszła zwycięsko z dwóch prób, a reprezentacja ZSO nr 1 wygrała 2:1.

Wymarzony finał stał się faktem. Do pełni szczęścia pozostał jeden krok. Jeden, ale najtrudniejszy. Drużyna ZSP Kietrz do meczu finałowego dotarła bez straty punktów. Nasze piłkarki okazały się drużyną turniejową, z meczu na mecz grały co raz lepiej. „Wisienką na torcie” okazała się akcja Pauliny Herzog, która mijając przeciwniczki, mocnym strzałem z odległości kilkunastu metrów, pokonała bramkarkę z Kietrza, lokując piłkę w okienku jej bramki. Na ten widok, nawet Messi by zaniemówił!!! Kilka ostatnich minut meczu upłynęło na zdeterminowanej obronie wyniku, a wszystko zakończyło się eksplozją radości.

Naszą dumę i radość dopełnia fakt, że dwie nasze uczennice otrzymały nagrody indywidualne.

Za najlepszą bramkarkę turnieju uznano Sandrę Jokel, a najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Paulinę Herzog.

Reprezentacja ZSO nr 1 wystąpiła w składzie: Paulina Herzog (k), Marta Pietrzkiewicz, Kaja Sipel, Sandra Jokel (br), Izabela Jarzombek, Julia Jacek, Julia Ignacy, Karolina Giet i Milena Tarnawska.

Opiekunem drużyny jest pan Piotr Michalak.

Gratulujemy naszym dziewczynom i życzymy im dalszych sukcesów!

Więcej na:

https://www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/72357-makroregionalny-turniej-pilki-noznej-dziewczat-w-arenie-rafako

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Archiwa
%d bloggers like this: