21.11.2017 13:14
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Z wizytą w Ministerstwie Sprawiedliwości
 Obrazy newsów: warszawa_10_2017.jpg 9 października  2017 r. wzięliśmy udział w warsztatach w Ministerstwie Sprawiedliwości - Dzień z prawem. Zainteresowana problemami polityczno-historycznymi uczniowie głównie klas humanistycznych rozpoczęli cykl spotkań w ministerstwie. Warsztaty obejmowały wykład, spotkanie z sędzią, debatę oksfordzką. Z młodzieżą spotkał się również Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś, nasz absolwent. W ramach wizyty było również zwiedzanie osławionego aresztu i więzienia na Rakowieckiej, gdzie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Po warsztatach pod wodzą pana Krystiana Łyczka zwiedzaliśmy Warszawę do późnych godzin wieczornych.

 

Ślubowanie klas pierwszych 2017
Pierwszy październikowy tydzień w naszej szkole zakończyła uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych I LO i Liceum Plastycznego, połączona z ceremonią wręczenia certyfikatów językowych. Aulę wypełnili uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście i nauczyciele. Nie zabrakło też poczęstunku, który był okazją do rozmów nie tylko na szkolne tematy. Czytaj więcej...
Warsztaty biologiczne w Trójmieście

W dniach od 2 do 6 października 2017 klasa 2BC przebywała na warsztatach biologicznych w Trójmieście. Zajęcia laboratoryjne odbyły się w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Tematem zajęć była "anatomia ryby, czyli o rybie od środka". Ponadto uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o zwierzętach z ciepłych i chłodnych mórz oraz o ciekawych gatunkach słodkowodnych z całego świata. Warsztaty nie ograniczyły się jedynie do akwarium. Był czas, by poznać również historię Gdańska, zwiedzić muzea oraz miejsca pamięci historycznej, takie jak Westerplatte czy Stocznia Gdańska. Chwila relaksu w Sopocie oraz koncert organowy w Katedrze Oliwskiej dodatkowo umiliły cały pobyt. Zdjęcia do obejrzenia na Facebooku.

6. miejsce i wyróżnienie w konkursie "Postaw na słońce"
4 października 2017 r. w Warszawie zostały wręczone nagrody w ogólnopolskim konkursie poświęconym odnawialnym źródłom energii w ramach projektu "Postaw na słońce". 
Wśród nagrodzonych znalazła się drużyna naszej szkoły "Wtyczki na promyczki" oraz jej opiekun p. Marzena Niżborska, którzy w ostatecznej rozgrywce zdobyli VI miejsce na ponad 200 zespołów z całej Polski.
Dodatkowe wyróżnienie z rąk Ministra Środowiska trafiło do uczennicy klasy 3AM Anny Wieczorek. GRATULACJE!
Konkurs na logo
UWAGA, KONKURS!!! Czekamy na Wasze projekty nowego logo Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, czyli naszej szkoły. Termin składania prac konkursowych upływa 20 października 2017 r., a regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Dzień Tabliczki Mnożenia 2017
Obrazy newsów: mnozenie_2017_news.png Dnia 29.09.2017 r. obchodziliśmy święto, o którym z pewnością można powiedzieć, że lubią je wszyscy matematycy –VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ten dzień uczniowie klas 2-gich gimnazjum dwujęzycznego sprawdzali jakość edukacji matematycznej na raciborskim Rynku. Czytaj więcej...
Zaproszenie

Obrazy newsów: slubowanie_2017.png

Wyjazd integracyjny 2017
Obrazy newsów: integracja_2017.jpg W dniach 20-22 września, w klasach pierwszych Liceum odbyła się wycieczka do Zakopanego. Celem tego wyjazdu było zintegrowanie klas, co zdecydowanie się udało. Pierwszego dnia, zaraz po podróży, która przebiegła w rytmie śpiewu uczniów, wszyscy udaliśmy się do Muzeum Jana Kasprowicza. Mogliśmy wiele dowiedzieć się o patronie naszej szkoły, oraz zobaczyć dom, w którym żył. Myślę, że jednak to nie to okazało się dla uczniów najciekawszym zdarzeniem tego dnia. W końcu właściwym celem wycieczki było zapoznanie się klas pierwszych. Czytaj więcej...
Dzień Języków Obcych
Uwaga Uczniowie!
Dzień Języków Obcych z powodów technicznych odbędzie się w późniejszym terminie - jutro, tj. 26 września, lekcje według planu.
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 3,846,561 unikalne wizyty