21.11.2017 13:14
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Ostatnie dni naboru do Gimnazjum
gimnazjum_zodw.gif Dyrektor ZSO nr 1 przypomina, że 18 maja 2012 (piątek) kończy się nabór do Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Josepha von Eichendorffa w Raciborzu.
Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego klas maturalnych
zak_mat_12_zaj.jpg 27 kwietnia klasy maturalne uczestniczyły w uroczystym zakończeniu roku szkolnego, podczas którego podsumowane zostały ich osiągnięcia oraz zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez licealistów.

Link do galerii zdjęć znajduje się w dalszej części newsa.
Ogólnopolski sukces Agnieszki Dziki
histsztuk_zaj.jpg

Agnieszka Dziki, uczennica 1 LO im. Jana Kasprowicza, zdobyła 7 miejsce i wyróżnienie w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej sekcji Plastyki (Historii Sztuki). Eliminacje centralne Olimpiady miały miejsce 27-29 marca 2012 w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
Oprócz znajomości artystów i ich dzieł, Agnieszka musiała umieć rozpoznawać style, opisywać rzuty budowli, dokonywać analizy i interpretacji formalno-ikonograficznej dzieł sztuki, orientować się w ogólnej sytuacji historyczno-kulturowej danej epoki, a także biegle operować terminologią z historii sztuki. Do olimpiady przygotowała Agnieszkę mgr Katarzyna Kwiotek.

Więcej informacji znajduje się w dalszej części newsa.

FRANCUSKIE WIZYTY OD DWUDZIESTU LAT
fr_zaj.jpg

W dniach 13-20 kwietnia 2012 r. po raz kolejny i jednocześnie w dwudziestą rocznicę pierwszej wizyty przebywała w naszej szkole 28 osobowa grupa młodzieży z Francji wraz z opiekunami.

W trakcie swojego pobytu młodzi mieszkańcy z kraju nad Loarą odwiedzili Kraków, jego dawną żydowską dzielnicę Kazimierz, Muzeum Collegium Maius, Stare Miasto, zapoznali się z ciężką pracą górników śląskich uczestnicząc w zajęciach "Z hajerem na szychta" w zabytkowej kopalni "Guido" w Zabrzu oraz zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimu.

Mam haka na raka: Odwaga nie boli
mhnr2_zaj.jpg

Uczennice klasy I BC wraz z opiekunem Panią Anną Strojny biorą udział w kolejnym etapie konkursu "Mam haka na raka". W związku z tym wzięły udział w spotkaniu z grupą wsparcia „Nadzieja” przy Polskim Komitecie Zwalczania Raka. Kolejnym zadaniem, z którym zmierzyli się Raciborscy Hakowicze było nagranie spotu radiowego oraz krótkiego filmu dokumentalnego.

Więcej informacji znajduje się w dalszej części newsa.

V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjum
konkurs.gif
Dnia 19 kwietnia 2012 roku odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjum, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu.
W Konkursie wzięło udział 40 uczniów z gimnazjów w Raciborzu, a także powiatu raciborskiego i powiatów ościennych.

Więcej informacji znajduje się w dalszej części newsa.
Zawody w tenisie stołowym
tenisstol_zaj.jpg Dnia 2 kwietnia w MOS-ie odbyły się miejskie zawody drużynowe w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez zespół dziewcząt i chłopców, którzy uplasowali się na II miejscu.

Więcej informacji znajduje się w dalszej części newsa.
IV Ogólnopolska Olimpiada Myśli Jana Pawła II
olimp_2012.jpg

26 marca 2012 w Gimnazjum w Wojkowicach odbył się etap wojewódzki IV Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II „Sprawy mojej Ojczyzny traktuję, jako swoje własne”. Udział wzięło 15 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Kempe, Jan Rabczuk i Marzena Brągiel.

 Zdjęcia z Olimpiady w dalszej części newsa.

 

Humorystyczny filmik o ZSO nr 1
loip_zaj.jpg

Wystarczył zaledwie tydzień, aby licealiści zmobilizowali się i stworzyli 7-minutowy film. Opowiada on o pierwszym dniu nowego ucznia ZSO nr 1.
Na potrzeby filmu obraz szkoły został humorystycznie zniekształcony.

Efekty ich pracy można podziwiać w dalszej części newsa.

Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 3,846,542 unikalne wizyty