Nowe przestrzenie wystawiennicze na terenie szkoły

Pewnie każdy, kto wchodził ostatnio do szkoły głównym wejściem, zauważył pozytywne zmiany, jakie zaszły w wewnętrznym wyglądzie naszej szkoły. Chodzi o nowo oddane do użytku przestrzenie galeryjne umiejscowione na parterze i pierwszym piętrze głównego budynku.

Z inicjatywy pani dyrektor Marzeny Kacprowicz powstały w szkole dodatkowe miejsca, w których nauczyciele Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali prace młodych twórców.

Efekt końcowy przygotowany przez zespół nauczycieli przedmiotów artystycznych nie byłby możliwy bez wielkiego wsparcia panów konserwatorów – p. Zbigniewa Kwiatkowskiego oraz p. Marka Rokosza, którzy zajęli się remontem korytarza oraz zamontowaniem profesjonalnego systemu ekspozycyjnego.

W fotoramach i gablotach galerii umieszczonej na parterze szkoły znajdują się prace dyplomowe uczniów z pracowni fotografii artystycznej dr Gabrieli Habrom-Rokosz oraz pracowni projektowania graficznego mgr. Michała Sitka. Wśród wystawionych prac znalazły się wielkoformatowe fotografie oraz grafiki wykonane w technikach cyfrowych, ale również w technikach tradycyjnych, jak linoryt czy sucha igła.

Kolejnym miejscem, w którym od niedawna prezentowana jest twórczość uczniów LSP są gabloty na pierwszym piętrze głównego budynku. Można w nich podziwiać rzeźby i płaskorzeźby z pracowni mgr Justyny Reclik oraz płaskie i przestrzenne kompozycje z pracowni podstaw projektowania prowadzonej przez mgr Agnieszkę Białas.

Akcent artystyczny w postaci prac plastycznych pojawił się również w nowo wyremontowanej i nowo urządzonej bibliotece szkolnej, w której gospodarz tego miejsca – mgr Małgorzata Demidowska udostępniła jedną ze ścian na ekspozycję prac uczniowskich.

Oficjalne otwarcie nowych przestrzeni wystawienniczych miało mieć miejsce w Dniu Edukacji Narodowej, ale sytuacja pandemiczna pokrzyżowała plany uroczystości. Mimo że nie doszło jeszcze do przecięcia wstęgi, nowe galerie działają, tak więc zapraszamy do podziwiania prac w godzinach otwarcia szkoły i biblioteki.

Archiwa
%d bloggers like this: