O Holokauście w Auschwitz

Dnia 21.03.2018 r. w ramach lekcji przedmiotowej z historii klasa 1H wraz z wychowawcą udała się z wizytą do byłego niemieckiego obozu – Auschwitz-Birkenau. Celem wyjazdu było poznanie zjawiska Holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce. Uczestnicy wyjazdu mogli bezpośrednio ukształtować swoją świadomość o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, uświadomić sobie wymiar ludzkiego okrucieństwa. Z drugiej strony była to doskonała okazja, aby poznać wizerunek ludzi umierających bez prawa do godności, do budzenia szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz do poznania martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.

Dzięki pani przewodnik mieliśmy okazję na poznanie chociaż namiastki okrucieństwa ludzkiego jakie wydarzyło się w tym miejscu, a przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.

Archiwa
%d bloggers like this: