O krok od mistrzostwa

9 marca w sali CKZiU nr 2 w Raciborzu zakończyli swoje zmagania koszykarze szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci pięciu raciborskich szkół: ZSOMS, II LO, ZSO nr 1,  CKZiU nr 1 i CKZiU nr 2. Zawody podzielono na dwa turnieje rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy turniej odbył się 2 marca w Arenie Rafako i wtedy to los zadecydował o tym, że pierwszy mecz naszych koszykarzy będzie zarazem meczem finałowym. Trafiło na siebie dwóch faworytów turnieju, drużyny ZSO nr 1 i CKZiU nr 2 (Mechanika).

Mecz był bardzo wyrównany i miał dramatyczną końcówkę. Na 20 sekund przed końcem Mechanik prowadził 2 punktami.  W ostatniej akcji piłka była w posiadaniu naszych koszykarzy i pomimo, że wpadła do kosza, sędziowie nie zaliczyli punktów. Okazało się, że w momencie, kiedy rozległa się syrena kończąca mecz, piłka nie opuściła jeszcze ręki rzucającego. Porażka oznaczała, że nie obronimy tytułu mistrzowskiego.

Potrzeba było wiele samozaparcia, aby zmobilizować się przed kolejnym meczem i wygrać z II LO 58:37.

W drugim turnieju, 9 marca, reprezentacja ZSO nr 1 wysoko pokonała rówieśników z ZSOMS i CKZiU nr 1. Dało to naszej drużynie II miejsce w rejonie.

Gratulujemy koszykarzom heroicznej walki i życzymy dalszych sukcesów.

Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Janko, Oskar Szkurłat, Marek Cyganek, Szymon Głombik, Filip Dziadek, Patryk Janko, Henryk Cycon, Krzysztof Obruśnik i Maciej Cofała.

Archiwa
%d bloggers like this: