O samorządności w I LO

W poniedziałek 16 kwietnia odbyło się spotkanie klas maturalnych z wicestarostą Panem Markiem Kurpisem. Opowiadał on zgromadzonym na auli uczniom o pracy samorządowców, roli powiatu, możliwościach czekających na absolwentów liceum w Raciborzu. Wicestarosta odpowiedział na wszystkie pytania maturzystów zainteresowanych konkretnymi drogami kształceni. Pan Kurpis wytłumaczył, co studiować by zaistnieć na dzisiejszym rynku pracy. Zachęcał do związania swojej przyszłości z miastem Racibórz, które coraz bardziej otwiera się na młodych ludzi. Na zakończenie wicestarosta poprosił uczniów o wypełnienie ankiet dotyczących przyszłych wyborów kształcenia.
Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu spotkań “Twarze samorządu” prowadzonego przez nauczyciela historii i wosu Pana Krystiana Łyczka.
Olivia Lipiec, zdjęcia autorstwa Zuzanny Walesiewicz
Archiwa
%d bloggers like this: