O sztuce barokowej w Anglii…

Pierwszy tegoroczny wykład z historii sztuki dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych za nami! W piątek 27 września uczniowie klas II i III Liceum Sztuk Plastycznych uczestniczyli w interesującym, bogato ilustrowanym slajdami wykładzie z historii sztuki. Poświęcony sztuce baroku w Anglii wykład wygłosiła absolwentka Liceum Plastycznego z 2016 roku, Jolanta Lamla. Prelegentka jest finalistką z wyróżnieniem Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Sztuka cenniejsza niż złoto”, a obecnie studiuje historię sztuki i właśnie barokowi angielskiemu poświęciła swoją, obronioną w tym roku, pracę licencjacką. To pierwsza z cyklu organizowanych w szkole prelekcji z historii sztuki, poszerzających wiedzę z tego przedmiotu, i bardzo cieszymy się, że inauguracyjny wykład poprowadziła nasza wspaniała absolwentka. Dziękujemy!

Archiwa
%d bloggers like this: