Obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa

Już po raz drugi społeczność naszej szkoły podejmuje działania w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzimy 21 marca. Tego dnia zakładamy skarpetki nie do pary, które są wyrazem naszej solidarności z osobami obciążonymi tym zespołem wad genetycznych oraz ich rodzinami.

Plakaty propagujące akcję wykonali uczniowie w ramach lekcji rysunku i malarstwa oraz plastyki, natomiast zdjęcia stóp w skarpetkach nie do pary przesłali nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Jak widać w galeriach, akcja spotkała się z dużym odzewem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli nas swoimi działaniami! Nie bójmy się inności i otwierajmy się na działania z osobami o specjalnych potrzebach!

Zdjęcia i plakaty zostały przesłane do Stowarzyszenia „Spectrum”, które umieściło je swoim profilu fb. To dzięki inicjatywie członków Stowarzyszenia akcja ta z roku na rok zatacza szersze kręgi.

Efekty naszych działań możecie podziwiać w galeriach poniżej.

A tu nasze stopy w skarpetkach nie do pary.

Archiwa
%d bloggers like this: