Od września dwa nowe projekty Erasmus+

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu (czyli I LO oraz Liceum Plastyczne) otrzymał pozytywną decyzję dla dwóch nowych projektów edukacyjnych.

Zostaną one zrealizowane i sfinansowane w ramach programu Erasmus + Edukacja szkolna, Akcja 2 Partnerstwa strategiczne.

Oba projekty, zaplanowane na okres 24 miesięcy, mają na celu rozwój międzynarodowej działalności szkoły poprzez krótkoterminowe spotkania młodzieży z krajów partnerskich, wymianę doświadczeń uczniów i nauczycieli oraz realizację wspólnie określonych celów.

Pierwszy z projektów “L’Euro: hier, aujourd’hui, demain” zostanie zrealizowany we współpracy ze szkołami: Ecole de Commerce et de Gestion w Luksemburguoraz Istituto Istruzione Superiore Isa Conti Ellen Vainicherna włoskiej wyspie Lipari. Jego pełna wartość wynosi 86 166 euro.

Drugi z projektów “Empower students welbeing/ Renforcer le bien-être des élèves” o wartości 130 392 euro zostanie zrealizowany z Lycée Polyvalent Nelson Mandela w Marsylii, Arsal Anadolu Lisesi w tureckim Düzce oraz Colegiul National “Ecaterina Teodoroiu” w rumuńskim Targu-Jiu.

Zdobyte granty projektowe otwierają dla młodzieży ogromne możliwości w kształceniu językowym i kulturowym. Pozwolą na zdobycie nowych doświadczeń, naukę metodą projektu oraz nawiązanie nowych znajomości z rówieśnikami w Europie.

Koordynatorkami obu projektów są nauczycielki języka francuskiego – Joanna Kazimierczak i Małgorzata Sokołowska.

Archiwa
%d bloggers like this: