Olimpiada Języka Rosyjskiego

Krzesimir Szulc – uczeń klasy III MF oraz tegoroczny maturzysta, pasjonat języka rosyjskiego i kultury Rosji. W dniach 04 – 05 marca 2017 reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego (opiekun – nauczyciel języka rosyjskiego Leszek Radaj).

Eliminacje okręgowe odbyły się w Sosnowcu na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu śląskiego. W części pierwszej Krzesimir zmagał się z testem leksykalno – gramatycznym, z elementami wiedzy o kulturze i historii Rosji. Natomiast w części ustnej nasz reprezentant odpowiadał na jeden z wylosowanych tematów. Na uwagę zasługuje fakt, że Krzesimir znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów dwóch województw: śląskiego i opolskiego. Galę wręczenia dyplomów oraz wyróżnień uświetnił Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Aleksandr Minin.

Krzesimir uplasował się w pierwszej trzydziestce najlepszych uczniów, jest to olbrzymi sukces, ponieważ swoją przygodę z językiem rosyjskim nasz uczeń rozpoczął w ZSO nr 1 w Raciborzu od nauki alfabetu.

GRATULUJEMY SUKCESU!

Obrazy newsów: krzesimir_szulc.jpg

Poprzednie

Archiwa
%d bloggers like this: