Oliwia Szymkiewicz laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii Sztuki

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica klasy IV Liceum Plastycznego, OLIWIA SZYMKIEWICZ, została LAUREATKĄ XLIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ARTYSTYCZNEJ W SEKCJI HISTORII SZTUKI!

Oliwia brała udział w etapie centralnym Olimpiady Artystycznej w Warszawie w dniach 14-18 kwietnia 2019 r. Finał składał się z kilku etapów, rozłożonych na dni: rozwiązania testu, pisemnej analizy porównawczej obrazów ze zbiorów Muzeum Narodowego oraz części ustnej. We wszystkich częściach nasza uczennica poradziła sobie doskonale, co zagwarantowało jej zdobycie 7. miejsca wśród wszystkich finalistów z całej Polski.

Poza zmaganiami olimpijskimi wyjazd był okazją do poznania stolicy. Oliwia miała okazję dokładnie zwiedzić m. in. Muzeum Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Narodową Galerię Sztuki Zachęta czy Muzeum Narodowe.

Oliwia Szymkiewicz, przygotowana do olimpiady przez dr Katarzynę Kwiotek, nauczycielkę historii sztuki w Liceum Plastycznym, jest pierwszą uczennicą w historii szkoły, której udało się zdobyć tytuł laureata Olimpiady Artystycznej w sekcji Historii Sztuki. W poprzednich latach uczniowie Liceum Plastycznego i 1 LO zdobywali w tym konkursie wielokrotnie tytuły finalistów z wyróżnieniem. Sukces Oliwii, pasjonatki sztuk pięknych, fotografii i poezji, gwarantuje jej zwolnienie z matury z historii sztuki z wynikiem 100% i otwiera drogę na wymarzone studia. Serdeczne gratulacje! Chapeau bas!

 

Archiwa
%d bloggers like this: