Pamiętamy o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Uchwałą Sejmu i Senatu RP patronami bieżącego roku zostali Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Tadeusz Różewicz, kard. Stefan Wyszyński i Konstytucja 3 Maja. W naszej szkole decyzją przedstawioną na Radzie Pedagogicznej, uczcimy w formie konkursu postać kard. Stefana Wyszyńskiego. Osoba to niezwykła, choć w istocie nieodłącznie związana z Kościołem Rzymskokatolickim, to jej dokonania, wyrażone w postawie dostrzeżenia ich wielkości i wartości, może odkryć absolutnie każdy, bez względu na przynależność konfesyjną i stosunek do Kościoła, który już od 12 września 2021 roku będzie zanosił przez wstawiennictwo Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia modlitwy do Boga.

Przez najbliższe tygodnie na lekcjach religii chcemy pochylić się nad wybranymi wątkami z życia kard. Wyszyńskiego. Zrobimy to w luźniej i przystępnej formie, aby też w takiej atmosferze po 6 czerwca br. wziąć udział w lekkim i przyjemnym konkursie ? Dla najlepszych przewidziane są nagrody, a dla wszystkich poszerzenie horyzontów rozumienia wpływu tego Wielkiego Polaka również na nasze obecne czasy.

Zapraszamy do życzliwego i otwartego podejścia do tej inicjatywy! Niech stanie się również ubogacającą formą powrotu do szkoły!

ks. Andrzej Glinka

Zdj. Kard. Stefan Wyszyński – domena publiczna / Wikimedia Commons / Janusz Trocha