Piątkowy wieczór z poezją u Kasprowicza

Obrazy newsów: wieczor_poet_2016.jpg

W piątek 22 kwietnia 2016 roku aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przybrała formńę uroczej i klimatycznej kawiarenki, a to za sprawą wieczoru poetyckiego, którego głównymi aktorami byli Nauczyciele – Poeci z I LO: pan dr Janusz Nowak i pan dr Jacek Molńęda. Obaj Panowie prezentowali swoje wiersze, dzielili sińę kulisami pracy twórczej, a także wspominali swoje artystyczne początki… Poznaliśmy nowe oblicza naszych nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia zdjńęæ na Facebooku, a w rozwinińęciu newsa do poznania wszystkich “bohaterów” tego nastrojowego wieczoru…

Obrazy newsów: wieczor_poet_2016.jpg

W piątek 22 kwietnia 2016 roku aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przybrała formńę uroczej i klimatycznej kawiarenki, a to za sprawą wieczoru poetyckiego, którego głównymi aktorami byli Nauczyciele – Poeci z I LO: pan dr Janusz Nowak i pan dr Jacek Molńęda. Obaj Panowie prezentowali swoje wiersze, dzielili sińę kulisami pracy twórczej, a także wspominali swoje artystyczne początki… Poznaliśmy nowe oblicza naszych nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjńęæ na Facebooku.

Spotkanie przy świecach, kawie i herbacie było także okazją ujawnienia swojej twórczości przez młodych miłośników sztuki poetyckiej. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali sińę uczniowie: Zuzanna Mroczek z klasy 2 humanistycznej i Jerzy Janiczko – maturzysta z klasy matematyczno – fizycznej (oboje już w zeszłym roku wystąpili na wieczorku poetyckim). Teraz dołączyła do nich Agnieszka Himel z klasy pierwszej matematyczno – jńęzykowej, debiutując na szkolnej scenie.

Poetyckie odczyty urozmaicały wystńępy muzyczne uczniów. Pod kierunkiem pani Katarzyny Kwiotek powstał zespół, w którym pani Kwiotek pińęknie grała na skrzypcach, Daria Chrubasik na pianinie, zaś Karolina Kurzeja anielskim głosem śpiewała piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, Grzegorza Turnaua czy Jonasza Kofty. Na zakończenie zaśpiewał pierwszoklasista z naszego gimnazjum – Michał Nosal, który z wdzińękiem zaprezentował utwór z repertuaru Marka Grechuty – „Nie dokazuj”.

Konferansjerkami były Magdalena Helmich i Oliwia Lipiec, a nagłośnie nadzorował Michał Zgrzendek. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe foldery z wierszami szkolnych poetów, przygotował je Przemek Kempe z klasy pierwszej matematyczno – jńęzykowej .

Do naszej kawiarenki przybyło wielu znakomitych Gości zaprzyjaźnionych ze szkołą: rodzice, nauczyciele, absolwenci, przedstawiciele raciborskiej kultury i oświaty i spora grupa naszych uczniów. Bardzo dzińękujemy za ciepłe przyjńęcie.

Szczególne podzińękowania należą sińę rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy pomogli zorganizowaæ spotkanie.

Pani Barbarze Kempe, mamie Bartłomieja i Przemysława, wielkiej przyjaciółce naszej szkoły.

Nauczycielom: pani Joannie Kazimierczak, pani Katarzynie Adamek-Chwalczyk i pani Krystynie Neugebauer oraz – wspomnianej wcześniej – pani Katarzynie Kwiotek.

Oczywiście uczniom za dekoracje, robienie zdjńęæ, parzenie kawy, sprzątanie i wsparcie. Było ich wielu i wszyscy zasługują na wyróżnienie i wymienienie:
Ania Wieczorek (koordynator), Weronika Krupa (zdjńęcia), Aga Pośpiech, Zosia Lasak, Dominika Niedzbała, Ala Multaniak, Magda Stopa, Monika Trojańska, Ola Klimczyk, Ola Kalicka, Marta Kolasa, Marysia Grzela, Paulina Duda, Wiktoria Pietrasz, ¯aneta Talik, Agata Głąb, Emilia Pączko, Marlena Jureczko, Katrin Robenek, Mirela Derkowski, Samson Mackiewicz, Patryk Jaschek, Szymon Chwalczyk, Krzysztof Obruśnik, Michał Masłakow, Mateusz Malcharczyk, Krzesimir Szulc i Bartek Strózik.

A przede wszystkim, pomysłodawczyni i organizatorce “Wieczoru u Kasprowicza” – pani Grażynie StrózikLaughing

Dzińękujemy i zapraszamy na kolejne takie klimatyczne spotkania!

Archiwa
%d bloggers like this: