Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W środę po Wielkanocy, 24 kwietnia odbyła Pielgrzymka Maturzystów z diecezji opolskiej. Z naszej szkoły pod opieką ks. Andrzeja Glinki, s. Elizy Szyprowskiej i p. Piotra Michalaka 45 maturzystów udało się na Jasną Górę, by dziękować Matce Bożej za czas nauki i prosić o Światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i dobry wybór swojego powołania.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą osobistą w kaplicy Cudownego Obrazu, następnie w sali o. Kordeckiego młodzież wysłuchała konferencji ks. Łukasza Kniecia o wyborze swojego powołania. Konferencja była oparta na najnowszej Adhortacji Papieża Franciszka “Christus vivit” – skierowanej do młodych. Następnie młodzież uczestniczyła w Uroczystej Mszy  Świętej sprawowanej przez ks. bp Rudolfa Pierskałę. Ksiądz Biskup zachęcał młodych, do poszukiwania prawdziwej radości wypływającej ze spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa.

opr. s. Eliza Szyprowska

Więcej szczegółów i zdjęć (również naszych uczniów) można znaleźć na stronie opolskiego „Gościa Niedzielnego”:

https://opole.gosc.pl/doc/5502866.Maturzysci-z-modlitwa-na-Jasnej-Gorze

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: