Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy w Krakowie!

Uczniowie klas 1 H oraz 1 LP pierwszy dzień wiosny powitali w Krakowie. Wraz z opiekunami: panią dr Katarzyną Kwiotek i panem mgr Krystianem Łyczkiem, udali się do królewskiego miasta, aby nie tylko po raz kolejny pospacerować po krakowskich ulicach, ale także spędzić dzień ze … Stanisławem Wyspiańskim! Bo w programie wycieczki znalazło się nie tylko zwiedzanie miasta i jego najważniejszych zabytków, ale także wizyta w teatrze i muzeum. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego uczniowie naszej szkoły zobaczyli spektakl “Wyzwolenie” na podstawie sztuki Stanisława Wyspiańskiego, w adaptacji i reżyserii Radosława Rychcika, z kolei w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie zwiedzili najnowszą wystawę, przekrojowo prezentującą bogatą twórczość – nie tylko plastyczną – Stanisława Wyspiańskiego. Wiosenny Kraków i unoszący się wokół duch młodopolskiego artysty po raz kolejny nas oczarował, dlatego mówimy zgodnie: Krakowie, do zobaczenia!

Autorką zdjęć jest Alicja Drabik.

 

Archiwa
%d bloggers like this: