Półfinały Wojewódzkie w Koszykówce Dziewcząt

Tuż przed przerwą świąteczną reprezentacja koszykarek naszej szkoły jako Mistrzynie Miasta a potem Mistrzynie Rejonu, wzięła udział w Półfinałach Wojewódzkich w Koszykówce Dziewcząt. Ta prestiżowa dla nas impreza odbyła się w sali MOS w Rybniku Boguszowicach. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje szkół z Żywca, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika i Raciborza. Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy reprezentacją naszej szkoły a Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego w  Żywcu (uczennice tej szkoły mają tygodniowo 16 godzin wf!). Po bardzo dobrym początku meczu naszych dziewcząt, szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę dziewcząt z Żywca, by ostatecznie po świetnej końcówce Raciborzanek zakończyć mecz wynikiem 38 : 33. Ta wygrana zapewniła nam II miejsce w Półfinałach Wojewódzkich! Po finałowym meczu z drużyną z Rybnika ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – ZSO Rybnik

II miejsce – ZSO nr 1 Racibórz

III miejsce – NLOSMS Żywiec

IV miejsce – ZSE Wodzisław Śląski.

Skład zespołu ZSO nr 1: Zuzanna Stęc kpt., Karolina Zimnicka, Ala Multaniak, Dominika Stawarz, Ola Schmidt, Klaudia Czaderna, Ania Walaszek, Martyna Michalewicz, Kaja Sipel. Trenerem zespołu jest Anna Leśniak, która wraz z zawodniczkami serdecznie dziękuje Ali za ciężką pracę na treningach i boisku przez trzy lata pobytu w szkole.

Archiwa
%d bloggers like this: