Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 oraz laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego

1 września w naszej szkole odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością liczni goście, których przywitała dyrektor szkoły, Marzena Kacprowicz. Wśród nich znaleźli się między innymi parlamentarzyści: Gabriela Lenartowicz – Poseł na Sejm RP, która jest zarazem absolwentką 1 LO, oraz Ewa Gawęda – Senator. Ponadto w uroczystości wzięli udział między innymi dr Paweł Strózik – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, Szymon Szrot – dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wosia, Starosta Powiatu Raciborskiego Grzegorz Swoboda, członkowie Zarządu Powiatu Raciborskiego oraz radni, a także dyrektorzy szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, nauczyciele, którym wręczono akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, uczniowie ZSO nr 1 oraz wyróżnieni uczniowie, którzy odebrali z rąk Starosty nagrody za osiągnięcia w konkursach, olimpiadach czy zawodach sportowych.

Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 nagrody otrzymali uczniowie 1 Liceum Ogólnokształcącego:

Joanna Brzenczka, Aleksandra Kaptur, Katarzyna Psota i Grzegorz Rybiński, 

oraz uczennica Liceum Sztuk Plastycznych – Dorota Miechówka.

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli prowadzący: Emilia Wawoczny z kl. 3 LSP (Liceum Sztuk Plastycznych) oraz Michał Sobczak z kl. 3 M (1 LO), Poczet Sztandarowy: Magdalena Badura i Martyna Slany z kl. 3 M oraz Edward Wnukowski z kl, 3 B, zaś o oprawę techniczną zadbał niezawodny Tymoteusz Mucha z kl. 3 M.

W części artystycznej obok jubileuszowej prezentacji, która przybliżyła historię Liceum Sztuk Plastycznych, obchodzącego w tym roku 10-lecie, wystąpiła także Julia Mielczarek z kl. 3 B, która zaśpiewała piosenkę “Błękitny ekspress”.

Zapraszamy do zobaczenia fotomigawek z uroczystości autorstwa pani Gabrieli Habrom-Rokosz.

Archiwa
%d bloggers like this: