Powiatowy Turniej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt

Turniej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt to impreza sportowa, która cieszy się dużą popularnością w Raciborzu. Po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ekonomicznych najlepsze siatkarki naszego powiatu spotkały się na boisku, by rywalizować o miano najlepszej siatkarskiej dwójki. Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły. W całym turnieju udział wzięło 15 drużyn dziewcząt. Rozegrano wiele meczy, które pozwoliły na wyłonienie finałowej czwórki.  Nasze dziewczęta w składzie Wiktoria Kolorz i Sandra Gajda dotarły do ścisłego finału, by w końcowym etapie turnieju walczyć o I miejsce. Mecz finałowy rozgrywany był do dwóch wygranych setów. Pierwszego seta wygrały na przewagi dziewczęta z ZSO nr 1, drugiego seta wygrały nasze przeciwniczki z ZSOMS, także na przewagi.  W trzecim secie Wiktoria i Sandra mimo ogromnej waleczności i wspaniałej postawie uległy rywalkom (ten set także rozegrano na przewagi) i ostatecznie zajęły wspaniałe II miejsce! Mecz wzbudził ogromne zainteresowanie a fakt, iż wszystkie sety były rozgrywane do momentu dwupunktowej przewagi, świadczy o bardzo wyrównanej, zaciętej grze obu finałowych dwójek.

Naszą szkołę reprezentowały:

Wiktoria Kolorz – Sandra Gajda – II miejsce

Zuzanna Stęc – Karolina Zimnicka

Patrycja Solich – Paulina Sobol

Kinga Trompeta – Emilia Koszela.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce – ZSOMS

II miejsce – ZSO nr 1

III miejsce – CKUiZ nr 1

Brawo dziewczęta!

Czytaj również tutaj.

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: