Pożar w obiektywie Szymona Muchy, ucznia klasy II Liceum Plastycznego

W tym tygodniu w Raciborzu miał miejsce pożar składu z oponami przy ul. Eichendorffa. To zdarzenie zarejestrował uczeń klasy II Liceum Plastycznego Szymon Mucha, który wskazał na dwa aspekty tej sytuacji. Kadry oznaczone numerami 1-7 ilustrują sam fakt z bliska, dokumentując miejsce, ludzi, materiały, zgliszcza … Kolejne kadry od 9 do 16, to już spojrzenie świadomego obserwatora przez pryzmat obiektywu z pewnej perspektywy. To drugie spojrzenie ukazuje nie tylko samo zdarzenie, ale jego rozmiar i skutki. Fotoreportaż Szymona znalazł się już na portalu raciborz.com.pl.

Zdjęcia Szymona z sympatycznym komentarzem (“Wyjątkowe fotografie zasługują na wyróżnienie – aby nie zginęły w zalewie zdjęć przypadkowych i byle jakich.”) umieścił również portal nowiny.pl.

Archiwa
%d bloggers like this: