Profilaktycznie – tylko w ZSO Nr 1

10.06.2018 r. zakończyliśmy pierwszy cykl profilaktyki bezpieczeństwa kierujących jednośladami.

Po paradzie rowerzystów, czyli tzw. „masie krytycznej”, która przejechała ulicami Raciborza, w trakcie zorganizowanego wspólnie z SP 4 “Pikniku Dzieci Kasprowicza”, przyszedł czas na nasz udział w I Festynie Motocyklowym.

Wspólnie z zaprzyjaźnionym ratownikiem medycznym Mariuszem Cichoniem, zaprezentowaliśmy sposoby ratowania motocyklisty, który uległ wypadkowi. Pokaz umiejętności medycznych skierowany był przede wszystkim do motocyklistów, którzy najczęściej jako pierwsi mogą takiej pomocy udzielić. Dzieciaki z ZSO 1 jak zawsze były wspaniałe, profesjonalnie przygotowane, z wiedzą i umiejętnościami znacząco przekraczającymi nie tylko swoich rówieśników. Po raz kolejny pokazaliśmy, że Jedynka z pasją, to nie puste hasło, bo to ludzie z pasją tworzą naszą Szkołę…, a zdziwienie na twarzach ponad 100 kilogramowych motocyklistów, których nasze filigranowe dziewczyny oswobadzały z kasków i bez trudu odwracały z brzucha na plecy, w celu wykonania czynności ratowniczych – bezcenne!!!

 

Archiwa
%d bloggers like this: