Projekt Bożonarodzeniowy

Obrazy: projekt_niem.jpg

Uczniowie klas Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi im. Josepha von Eichendorffa w Raciborzu wzińęli udział w Projekcie BożonarodzeniowymProjekt polegał na pisaniu listów do wybranych rodzin, instytucji oraz osobistości ze świata polityki i sportu  z krajów niemieckojńęzycznych. Od dwóch tygodni uczniowie otrzymują korespondencjńę zwrotną. Otrzymaliśmy m.in. listy od Pani Kanclerz Niemiec Angeli Merkel, kancelarii adwokackiej z wyspy Helgoland, Domu Starców  z Wiednia oraz od osób prywatnych. W listach uczniowie przedstawili sposób spńędzania świąt Bożego Narodzenia w Polsce, złożyli życzenia świąteczne i noworoczne, prosząc adresatów listów o przybliżenie ich zwyczajów i tradycji świątecznych. Opiekunami projektu są: Emanuela Baron – Tomala, Ewelina Klein, Teresa Kachel.