Projekt IDSS – znakomita okazja, by rozwinąć swoją znajomość języka

Na początku kwietnia nasza szkoła została zaproszona do udziału w Projekcie IDSS (Internationale-Deutsch-Sprech-Stunden) organizowanym przez przez przedstawicielstwo Niemieckiej Centrali do Spraw Szkolnictwa za Granicą w Atenach. Projekt ma na celu rozwijanie umiejętności młodzieży w posługiwaniu się językiem niemieckim w praktyce. Uczniowie z różnych krajów spotykają się co tydzień, by rozmawiać o różnych zagadnieniach. Katarzyna Psota z klasy II Bp wzięła udział w tym projekcie oraz opowiedziała nam jak wyglądają te zajęcia:

“W spotkaniu biorą udział 4 osoby oraz prowadzące z Niemiec – Kathi i Emke. W mojej grupie jest także Jovanna z Serbii, Sonner z Bułgarii i Milos z Czech. Podczas pierwszego spotkania dziewczyny przedstawiły tematy, o których będziemy rozmawiać. Pozostali uczestnicy mogą również zaproponować tematy. Każde spotkanie zaczyna się od swobodnej rozmowy między uczestnikami, dotyczącej minionego tygodnia. Następnie przechodzimy do tematu. Do tej pory rozmawialiśmy o ekologii, planowaniu przyszłości i naszych zainteresowaniach. Dzięki tym spotkaniom nie boję się mówić w języku niemieckim, nawet jeśli popełniam błędy. Już po kilku spotkaniach zauważyłam, że moje słownictwo wzbogaciło się.”

Podsumowując – Projekt IDSS to znakomita okazja, by rozwinąć swoją znajomość języka.  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku także inni uczniowie wezmą udział w tej inicjatywie.  Serdecznie zachęcamy!

 

Archiwa
%d bloggers like this: