Raciborski PLASTYK w hołdzie ZIEMI 22.04.2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (22.04.2020) uczniowie raciborskiego Liceum Sztuk Plastycznych w ramach zajęć z fotografii artystycznej uchwycili w kadrze piękno tej Ziemi. Efekty zdalnych działań edukacyjnych można oglądać w e-GALERII na stronie ZSO1. W planach autorskiego programu nauczania dr Gabrieli Habrom-Rokosz “ŚWIATŁEM-BARWĄ-KRESKĄ” dzisiaj miały się odbyć – realizowane cyklicznie w ramach czterech pór roku – warsztaty fotograficzne w Arboretum Bramy Morawskiej.
Wiosną (tradycyjnie) o tej porze roku organizowane były warsztaty fotograficzne o charakterze proekologicznym. Założeniem głównym pierwszego etapu działań twórczych w terenie jest OBSERWACJA. Umiejętność ta, jako istota najmłodszej ze sztuk, tj. FOTOGRAFII, stanowi fundament procesu kształcenia i odkrywania – z jednej strony niedostrzegalnych “gołym okiem” unikatowych skarbów przyrody, z drugiej zaś – wrażliwości i możliwości twórczych człowieka, jako autora niepowtarzalnych dzieł, będących “lustrem” osobowości autora.
Więcej na temat projektu “Światłem, barwą, kreską” autorstwa dr Gabrieli Habrom-Rokosz w filmiku:
Archiwa
%d bloggers like this: