Recepta na sukces ZSO nr 1 z Kasprowicza

Tegoroczne finały humanistycznych i językowych wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostały zdominowane przez uczniów naszego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi, którzy zostali laureatami z historii, języka polskiego i języka niemieckiego. Ten sukces bynajmniej nie jest dziełem przypadku, lecz ogromu pracy związanej z przygotowaniem naszej utalentowanej młodzieży z Kasprowicza. A jak realizowana jest jedna z głównych idei przyświecającej Szkole, rozwijania i wzmacniania zainteresowań uczniów, widać po owocach tej pracy, z czego dumna jest cała społeczność ZSO 1. Gratulacje należą się zatem wszystkim, jednak największe i szczególne tym, którzy zwieńczyli swoje zdolności, połączone z ciężką pracą i edukacją na najwyższym poziomie, zostając laureatami z:

– historii: Aleksandra Kaptur i Kasper Kaliniak, przygotowywani przez panią Bożenę Dworak,

– języka polskiego: Julia Gorgoń, przygotowywana przez pana Leszka Radaja,

– języka niemieckiego: Aleksandra Koloska, Ewelina Ploch, Philipp Fuchs, Tymoteusz Mucha, Pascal Tomala, przygotowywani przez panią Sybillę Krężlewską-Weledę.

Oprócz satysfakcji ze znalezienia się w zaszczytnym gronie najzdolniejszych uczniów na Śląsku, laury konkursu niosą za sobą również wymierne korzyści. Wszyscy wymienieni znajdą się na czołowych miejscach list rekrutacyjnych, wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych. Życzymy im więc dobrych wyborów i kolejnych sukcesów.

Archiwa
%d bloggers like this: