Rekrutacja – Ogłoszenia

27.07.2020 r.

DOSTARCZANIE WYNIKÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Pełną informację na ten temat można przeczytać w komunikacie w Aktualnościach – kliknij TUTAJ.

26.06.2020 r.

EGZAMIN WSTĘPNY DO LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

Przypominamy, że egzamin wstępny odbędzie się we wtorek 30 czerwca 2020 r. o godz. 8:00 na terenie szkoły.
Zbiórka na placu przed wejściem o godz. 7:45
Prosimy przyjść w maseczkach i rękawiczkach.

Kandydat zgłasza się na egzamin z ważną legitymacją szkolną (lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość) oraz materiałami plastycznymi takimi jak:

• plastelina (blok plastelinowy 0,5 kg),
  • narzędzie do modelowania w plastelinie,
  • 4 kartki z bloku technicznego (format A3),
  • ołówki,
  • pędzle różnej grubości,
  • farby akrylowe,
  • naczynie na wodę i szpachla (opcjonalnie).

17.06.2020 r.

SPOSÓB PRZEKAZYWANIA WNIOSKÓW

Ze względu na ograniczenie funkcjonowania szkół, wnioski kandydatów na rok szkolny 2020/2021 należy składać zdalnie. Są dwie możliwości elektronicznego przesłania wniosku:

• platforma systemu elektronicznej rekrutacji – UWAGA! Opiekunowie kandydata muszą posiadać profil zaufany;
  • droga mailowa – przesłanie skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku na adres [email protected] (w temacie wiadomości: „Rekrutacja-wniosek”).

Masz pytanie? Dzwoń: 32 415 44 53

15.06.2020 r.

Rozpoczęła się rekrutacja!

Od 15 czerwca można wypełniać wnioski w systemie elektronicznej rekrutacji.

Do Liceum Sztuk Plastycznych taki wniosek dostarczamy do poniedziałku 22 czerwca,

a do I LO mamy jeszcze trochę czasu, bo ostateczny termin upływa 10 lipca.

Masz pytanie? Dzwoń: 32 415 44 53.

22.05.2020 r.

Rekrutacja do Liceum Sztuk Plastycznych – sprawdź zmiany!

W Regulaminie Rekrutacji do Liceum Sztuk Plastycznych wprowadzono zmiany oraz podano szczegółowe daty postępowania rekrutacyjnego, m.in.:

• składanie wniosków: od 15 do 22 czerwca 2020 r. (tylko wniosek z systemu elektronicznej rekrutacji),
  • egzamin wstępny: 30 czerwca 2020 r. o godz. 8:00.

WAŻNA ZMIANA: część ustna egzaminu wstępnego do LSP w tym roku nie odbywa się

20.05.2020 r.

Nowy harmonogram rekrutacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nowy harmonogram rekrutacji – szczegóły TUTAJ.

30.04.2020 r.

Konsultacje dla Kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych

Od 4 maja do 26 czerwca 2020 r można skorzystać mailowo z konsultacji,  których udzielają nauczyciele przedmiotów artystycznych.

W sprawie konsultacji prosimy wysyłać wiadomość na adres: [email protected].

30.04.2020 r.

Zmiany w Regulaminach

Regulaminy naboru do I LO oraz LSP w Raciborzu uległy zmianie z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Najważniejsze zmiany dotyczą terminów postępowania rekrutacyjnego oraz egzaminu wstępnego do Liceum Sztuk Plastycznych.