Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego

28 maja 2018 roku w auli ZSO nr 1 w Raciborzu miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „ZABYTKI Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO – WSPÓLNA SPUŚCIZNA EUROPY”, który odbył się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego, we współpracy z Fundacją Ofki Raciborskiej, a którego Organizatorem było Liceum Plastyczne, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Jury w swoim werdykcie podkreśliło, iż prace cechowała różnorodność ujęcia tematu, eksperymenty z technikami plastycznymi, pomysłowość, wysoki poziom estetyczny.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali Maria Kazimierczak (1 miejsce), Dorota Maciaszek (2 miejsce) oraz ex aequo Paulina Rzeźnik oraz Przemysław Pokwicki (3 miejsce). Ponadto wyróżnienia w konkursie i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe zdobyli: Oliwia Urbanowska, Jessica Ratyński, Philipp Fuchs, Laura Gołąbek, Julia Kaczyńska, Emilia Krawczyńska, Natalia Kosteczka, Zuzanna Walesiewicz i Marta Tambor.

Nagrody wręczyły dyrektor ZSO nr 1 Marzena Kacprowicz oraz dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy a zarazem Radna Powiatu Raciborskiego Katarzyna Dutkiewicz. Podczas uroczystości zgromadzeni wysłuchali utworów Mozarta i Chopina, które wykonali Michał Gaj oraz Franciszek Żurawiecki. Laureaci zdobyli główną nagrodę w postaci wyjazdu do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, ufundowaną przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Autorkami zdjęć są Marta Tambor z kl. 3 LP oraz pani Gabriela Habrom-Rokosz.

Archiwa
%d bloggers like this: