,,Rozwój – strategia – rzeczywistość”, czyli kolejne jubileuszowe ,,Spotkanie z Absolwentem”

W piątek 28 lutego w naszej szkole – ZSO nr 1 w Raciborzu, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ Spotkanie z Absolwentem”. W tym roku takie spotkania są częścią obchodów 75-lecia szkoły. Tym razem mieliśmy wielką przyjemność gościć Panią Annę Kobierską – Mróz. Pani Anna uczęszczała do naszego liceum do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Z tego co nam wiadomo, ze wzruszeniem wraca pamięcią do szkolnych lat. Spotkanie zatytułowane ,, Rozwój- strategia- rzeczywistość” rozpoczęło się od przywitania naszego gościa przez panią dyrektor. Pani Kobierska-Mróz jest naczelnikiem Wydziału Rozwoju w Urzędzie Miasta Racibórz. Pani Anna poinformowała nas, czym zajmuje się zawodowo oraz zachęciła do rozwoju własnej osobowości. Po zdanej maturze Pani Kobierska-Mróz rozpoczęła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, na wydziale Gospodarki i Administracji Publicznej, które z sukcesem ukończyła, zdobywając tytuł magistra ekonomii. Studia wspominała jako spełnienie marzeń i najlepszy czas w życiu. Zachęcała nas także do nauki języków i odwagi w działaniu. Bardzo ciekawym tematem były podróże Pani Anny, między innymi praca w Stanach Zjednoczonych. Ważnym punktem spotkania była rozmowa o rozwoju zawodowym oraz różnych stanowiskach pracowniczych. Co z tego wywnioskowaliśmy? Początki kariery zawodowej nie należą do najłatwiejszych, a związane były z dużą determinacją i ciężka pracą, by osiągnąć upragniony cel. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, każdy miał okazje zadać kilka pytań, na które nasz gość odpowiadał z wielką przyjemnością. Pani Kobierska-Mróz to bardzo otwarta i sympatyczna osoba, z która chętnie spędziliśmy czas. Spotkanie było interesujące, a przede wszystkim wielu z nas pomogło „w poukładaniu” swoich życiowych planów.

Aleksandra Waduła, Krystian Łyczek

Poniżej zdjęcia autorstwa Julii Łubik, Jagody Główki i Oliwii Morawiec z kl. 3 LP

Archiwa
%d bloggers like this: