Schnupperwoche w Chemnitz

W dniach od 03.06 do 07.06 mieliśmy możliwość uczestniczenia w dniach otwartych na TU (Technische Unuversität) Chemnitz, które były zorganizowane przez DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Celem naszego pobytu w Chemnitz było zwiedzenie miasta i zapoznanie się z funkcjonowaniem uniwersytetu. Uzyskaliśmy niezbędne i bardzo istotne informacje na temat trybu studiowania w Niemczech:  jak przebiega rekrutacja na studia dla studentów zagranicznych, ile takie studia kosztują, jakie kierunki są popularne, gdzie i jak można mieszkać w czasie nauki. Wszystkie informacje przekazane i zaprezentowane były w formie zajęć praktycznych. Mogliśmy również zapoznać się z życiem studentów na Campusie uniwersyteckim. W trakcie pobytu nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości i mogliśmy się wymienić doświadczeniami na temat nauki języka niemieckiego w naszych szkołach oraz trybu przygotowania do DSD II. Uważamy ten wyjazd za bardzo pouczający ze względu na to, że poznaliśmy nowe możliwości dla naszej przyszłości i otworzyliśmy się bardziej na świat. Było WUNDERBAR. Każdemu życzymy takich przeżyć.

Eryka Mika i Michael Pasker

Archiwa
%d bloggers like this: