Science marathon już za nami!

W sobotę 9.05.2020 r. 40 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu wzięło udział w Science marathon – angielskojęzycznym maratonie naukowym, zorganizowanym na platformie Google Classroom, na co dzień wykorzystywanej do nauczania zdalnego.

Przez pięć godzin uczestnicy zawodów próbowali rozwiązać 42, jak przystoi na prawdziwy bieg maratoński, zadania z biologii, chemii, ekonomii, fizyki, informatyki, literatury i matematyki. A wszystko w języku angielskim! Liczył się czas, celność odpowiedzi i obrana strategia.

Wstępna klasyfikacja zawodników doprowadziła do dogrywki, która odbyła się tydzień później. Wzięło w niej udział 7 zawodników walczących o najwyższe lokaty.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W końcu nadszedł wyczekiwany moment – 18.05.2020 r. jury zawodów dokonało podsumowania wyników i osiągniętych czasów, aby wyłonić 16 finalistów. Oto oni:

1 ex aequo Maria Kazimierczak 1 M i Dominika Ściepura 1 Mp

3 Łukasz Chluba 2 M

4 Michał Rębisz 2 M

5 Anna Kazimierczak 1 Mdp

6 Paulina Otlik 2M

7 Katarzyna Psota 1Bp

8 Magdalena Górecka 1 Bp

9 Antoni Belik 2 M

10 Aleksandra Poloczek 2 B

11 Jakub Giemza 2 J

12 Aleksandra Koloska 1 M

13 Adam Bętkowski 1 Mp

14 Łukasz Dłubacz 2 MD

15 Łukasz Gawron 2 M

16 Julia Gorgoń 1 M

Wszyscy otrzymają nagrody rzeczowe zakupione z budżetu projektu “Lepsza szkoła – lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO Nr 1 w Raciborzu”.

Autorami pytań przygotowanych do maratonu byli nauczyciele ZSO nr 1, którzy latem 2019 r. wzięli udział w anglojęzycznym kursie poświęconym TIK na Malcie w ramach wspomnianego projektu.

Science marathon jest jednym z ostatnich wydarzeń wpisującym się w oś działań projektu realizowanego i współfinansowanego w ramach unijnego programu Erasmus +, do którego ZSO nr 1 przystąpiło w 2018 roku.

Archiwa
%d bloggers like this: