Siatkarze na medal

Już od 18. lat, w grudniu spotykają się siatkarki i siatkarze raciborskich szkół ponadgimnazjalnych. Okazją do rywalizacji sportowej jest Turniej Mikołajkowy. W tegorocznej edycji wzięły udział reprezentacje: I LO, CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, II LO, ZSOMS oraz ZSE.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W kategorii chłopców pierwsza faza turnieju przebiegała w grupach składających się z trzech zespołów. Rywalami grupowymi naszych chłopców były drużyny CKZiU nr 1 i ZSE. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem naszych siatkarzy.

W półfinale turnieju reprezentacja I LO zmierzyła się z siatkarzami II LO, wygrywając 2:1

Mecz finałowy okazał się najtrudniejszą próbą dla naszych siatkarzy. Po bardzo zaciętym meczu ulegli w tie breaku siatkarzom CKZiU nr 2, zajmując drugie miejsce.

Pomimo trudności z przygotowaniami do turnieju, na słowa uznania zasługuje cały zespół.

Sędziowie i opiekunowie zespołów wysoko ocenili grę Wojtka Rybińskiego, Maćka Nowodworskiego i Maćka Cofały. Dowodem na to jest tytuł najlepszego atakującego turnieju przyznany Wojtkowi Rybińskiemu.

Reprezentację I LO stanowili: Wojciech Rybiński   , Maciej Nowodworski, Maciej Cofała, Szymon Głombik, Przemysław Perek, Oskar Szkurłat, Tomasz Tiebler, Patryk Janko.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej na:

https://www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/70532-turniej-mikolajkowy-w-pilce-siatkowej-w-arenie-rafako.html

https://sport.nowiny.pl/sport/146111-mechanik-i-lo-1-najlepsze-na-mikolajkowej-quotosiemnastce-quot-zdjecia.html

 

Archiwa
%d bloggers like this: