Slajdowisko – fotograficzny reportaż po Kresach Wschodnich

Doskonałą okazją, by w jednym miejscu i czasie podsumować wyjazd na Ukrainę oraz spotkać się z tymi wszystkimi, dzięki którym stał się on możliwy, było slajdowisko, stanowiące esencję naszych wspomnień z podróży, naznaczonych osobistym komentarzem, gdzie niejedno zrobione przez nas zdjęcie wyrażało czasem więcej niż wiele słów.

Nie chcieliśmy, by nasza fotorelacja miała charakter folderu – przewodnika turystycznego po miejscach (nie)znanych, których wiele odnajdziemy w podręcznej czy internetowej biblioteczce. Raczej, by przypominała ilustrowaną zdjęciami opowieść, przedstawioną z perspektywy, młodych ludzi ciekawych świata, zanurzonych w urzekających pięknem kresowych krajobrazach. Opowiedzieliśmy wszystkim historię o nas samych, naszych doznaniach i pragnieniach,bliskich relacjach, momentach radosnych emocji czy głębszych refleksji.

Rodzice i znajomi, w ten piątkowy wieczór, mieli okazję wybrać się z nami ponownie
w najciekawszą dla nas podróż przez historię 
Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Poczuli i doświadczyli przeżyć, zobaczyli fascynujące zdjęcia, gdzie każde kolejne układało się w pasjonującą opowieść, zachęcając do oglądania tego, co znajdowało się o kadr dalej.

To wyjątkowe spotkanie spotkało się z ciepłymi komentarzem wicestarosty Marka Kurpisa. Nie brakowało również wielu życzliwych słów ze strony rodziców, którzy przy słodkim poczęstunku i aromatycznym zapachu kawy, przygotowanym przez organizatorów, wyrażali uznanie dla tej inicjatywy, w której współbrzmiał zapis doświadczeń i emocji podróżniczych ich dzieci

Mamy nadzieję, że to pierwsze rozpoznanie pod następne wystawy, które wzbogacone o doświadczenia tej wstępnej,  staną się wydarzeniem towarzyszącym kolejnym wyjazdom, częścią dłuższego projektu fotograficznego.

Archiwa
%d bloggers like this: