Ślubowanie klas pierwszych 2017

 

Pierwszy październikowy tydzień w naszej szkole zakończyła uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych I LO i Liceum Plastycznego, połączona z ceremonią wręczenia certyfikatów językowych. Aulę wypełnili uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście i nauczyciele. Nie zabrakło też poczęstunku, który był okazją do rozmów nie tylko na szkolne tematy.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektor szkoły pani Marzeny Kacprowicz, która przywitała gości i odczytała okolicznościowy list posłanki na Sejm Gabrieli Lenartowicz. 

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych zgodnie z tekstem zawartym w Statucie ZSO nr 1 w Raciborzu.  Zaraz po ślubowaniu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły nowemu składowi pocztu sztandarowego. 

Moment ślubowania 6 października 2017 r.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2017. Ustępujący przewodniczący SU Tomasz Furgoł podziękował za ogromne wsparcie opiekunce samorządu pani Marzenie Niżborskiej. Nową przewodniczącą SU została Klara Gotzmann z klasy 2BM, a jej zastępcą Oliwia Błaszczok z klasy 1B. Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy dużo zapału do realizacji planów i dobrej współpracy z uczniami, nauczycielami i rodzicami.

Oliwia Błaczczok i Klara Gotzmann

W ostatniej części uroczystości mieliśmy okazję nagradzać oklaskami uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 zdobyli certyfikaty językowe z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego:

Certyfikat z języka angielskiego (FCE): 

1. Maksymilian Frydrych 

Certyfikaty z języka francuskiego (DELF):

1. Kaja Mirosław 
2. Agnieszka Skrobek 
3. Aleksandra Szatanek 

Certyfikaty z języka niemieckiego (Deutsches Sprachdiplom I – DSD I):

1. Bedronka Bartosz 
2. Czogalik Łukasz 
3. Czogała Julia 
4. Dąbrowska Julia 
5. Doszczak Nicola 
6. Gołąbek Laura 
7. Gorgosch Michael 
8. Grubasz Oliwia 
9. Korczok Daniel 
10. Kotula Adam 
11. Kszuk Roland 
12. Linek Marta 
13. Linek Wiktoria 
14. Maślanka Julia 
15. Niedzbała Daniel 
16. Paskuda Anna 
17. Pleszewska Julia 
18. Ritzka Natalia 
19. Stroka Agnieszka 
20. świerczek Paulina 
21. Wysocki Adam 
22. Błaszczok Oliwia 
23. Brodala Zuzanna 
24. Kacprowicz Anna 
25. Kamińska Natalia 
26. Kamiński Tomasz 
27. Kilar Aneta 
28. Kopczyńska Wiktoria 
29. Meca Kamila 
30. Mokry Julia 
31. Pasierb Fabian

W przerwach pomiędzy kolejnymi certyfikatami na scenie pojawiali się młodzi artyści, którzy śpiewali i grali, a byli to: Dariusz Nowak, Marta Linek, Paulina świerczek i Wiktoria Linek.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, w czasie którego uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli okazję porozmawiaæ ze sobą inaczej niż to bywa na lekcjach czy na wywiadówkachWink

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego szkolnego święta.

Zdjęcia w raciborskich mediach:

http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/61285-uczniowie-i-lo-zlozyli-slubowanie-i-odebrali-certyfikaty-jezykowe.html

https://raciborz.com.pl/2017/10/07/i-lo-wreczenie-certyfikatow-jezykowych-i-slubowanie-uczniow.html

Archiwa
%d bloggers like this: