Spotkanie autorskie Jacka Molędy

Okazją do spotkania autorskiego z Jackiem Molędą, które odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy dnia 13 kwietnia 2018 roku, była promocja jego nowego tomiku poezji Kołyska Newtona wydanego w lutym tego roku.

Jesteśmy dumni, że ten znany polski poeta jest naszym nauczycielem. Pan dr Jacek Molęda to wybitny anglista, tłumacz, wykładowca w raciborskiej PWSZ i nauczyciel ZSO nr 1. Członek Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jest niezwykłą osobowością, człowiekiem obdarzonym niebywałą inteligencję, błyskotliwością i elokwencją.

Niebanalnym poczuciem humoru zjednuje sobie rokrocznie spore grono wielbicieli – uczniów, którzy radzą się pana Molędy w kwestii własnej twórczości, ale też często po prostu z nim dyskutują na różne tematy.

Spotkanie w Rydułtowach pokazało po raz kolejny wrażliwość pana Jacka Molędy na otaczający świat. W jego wierszach odnaleźć można proste prawdy, życiowe sytuacje, ale ubrane w tak atrakcyjne formy językowe, że nie można się nimi nie zachwycić. Oto tytułowy wiersz z tomiku Jacka Molędy:

Kołyska Newtona

te wszystkie chwile kiedyś prawdziwe

w tę i we w tę drążone

nanizane na sznur czasu

uderzają w siebie

raz po raz wybijając z równowagi teraźniejszość

ta wraca tylko na moment przed kolejnym wstrząsem

– staram się żyć w miarę normalnie

w tych właśnie przerwach

 

Dziękujemy Panie Jacku, gratulujemy sukcesu i życzymy Panu dalszych twórczych osiągnięć!

 

Archiwa
%d bloggers like this: